Sport.pl

Aktualności

NIKE Premier Cup Zawisza-Wda 5:1

• autor: Michu72, 2012-05-30 18:26

W pierwszym meczu finału wojewódzkiego NIKE Premier Cup 2012 wygraliśmy z Wdą Gresta Świecie 5-1.

ale do rzeczy...

Początkowo mecz wcale nie układał się po naszej myśli. Mimo naszej przewagi w polu to przeciwnicy strzelili pierwsi gola. Dawno już nie było takiej sytuacji ... Zawodnicy Wdy ustawieni byli wyjątkowo defensywnie i to chyba mocno nam przeszkadzało w wykańczaniu akcji. Dość powiedzieć , że wynik  do przerwy  to 1-1. Bramkę dla nas zdobył Osa , po dość kuriozalnym błędzie bramkarza Wdy.  Prawdopodobnie w czasie przerwy Trener wyjaśnił w kilku mocnych słowach jak należy dziś grać , bo po wznowieniu gry "coś" się zaczęło dziać.  Już na początku drugiej połowy do siatki trafił Żyła. Chłopacy się troszkę rozkręcili i dwa następne gole zafundował rywalom w swoim stylu Hubi.  Zapewne zmęczenie też się przyczyniło do tego ,że zawodnicy ze Świecia nieco przygasli. W pewnym momencie boisko opuścić musiał Oskar Suchodolski ze zbitym mięśniem uda. Kropeczkę nad przysłowiowym "i" postawił jego zmiennik Dominik Tomaszewski , który pięknie wykończył podanie Tomka Żylińskiego. Mecz skończył się wynikiem 5-1 , a nasz zespół ponownie przekonał się , że czasami mecze , które z założenia wydają się łatwiejsze - wcale takie być nie muszą!